Kolme Balti riigi ühisettevõtte RB Rail nõukogu nimetas eile ettevõtte uueks juhatuse esimeheks ja tegevjuhiks Baiba Rubesa.

Baiba Rubesa valimine toimus põhjaliku sihtotsingu tulemusel ja ta alustab tööd 29. oktoobril, teatas RB Baltic.

„Juba valikuprotsessi käigus sai meile selgeks, et Baiba Rubesa aastatepikkune kogemus oluliste rahvusvaheliste projektide juhina, tema erialased teadmised ning suurepärane suhtlemisoskus on heaks vundamendiks sellel olulisel ametikohal töötamiseks. Usun, et Baiba Rubesa suudab viia ühisettevõtte ning kogu Rail Balticu projekti uuele tasemele, arendades selle ajaloolise projekti juures edasi juba seni saavutatut,“ ütles RB Rail nõukogu esimees Anti Moppel.

Juhatus tänas senist tegevjuhti Edvīns Bērziņšit hea töö eest, rõhutades eriti tema saavutusi ettevõtte asutamisel ja esimese CEF (Connecting Europe Facility) rahastuse taotlemisel.

Juhatus kogunes kaks päeva enne 28. oktoobrit, mis on Baltimaade ühisettevõtte RB Rail asutamise esimene aastapäev. Ettevõtte põhiliseks ülesandeks on kiire ja Euroopa standarditele vastava raudteeühenduse loomine ning tagamine. Esimene oluline ülesanne on juba täidetud – Rail Balticu projekt on esitatud Euroopa Liidu rahastuse saamiseks ning Euroopa Komisjon on andnud positiivse vastuse kaasfinantseerimise kohta.

Baiba Rubesa on varem töötanud juhtivatel ametikohtadel Norra kütusehiiu Statoil grupi ettevõtetes Lätis, Aserbaidžaanis ja Norras ning samuti sellistes ettevõtetes nagu DnB NOR, Citadele pank ning Volkswagen.

Ta on omandanud magistrikraadi Toronto Shaw kolledžis ning õppinud Toronto Yorki ülikoolis.

Allikas: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/rail-balticu-tegevjuhiks-nimetati-rahvusvahelise-kogemusega-latlanna?id=72800689