Rail Balticu projektijuhi Miiko Perise sõnul kavatseb Eesti teha esimese, 191 miljoni euro suuruse rahastustaotluse juba 2015. aasta veebruaris.

Raha saamise osas on Peris lootusrikas, vahendasid ERR-i raadiouudised. “Rail Baltic kindlasti on Euroopa Liidule oluline projekt. Euroopa Komisjoni jaoks on ta viie-kuue kõige prioriteetsema projekti seas, mis tuleb ellu viia, mida Euroopa Komisjon on valmis rahastama,” ütles Peris raadiole.

Tema sõnul on Euroopa Komisjon kindlasti valmis väga tõsiselt kaaluma Balti riikide ja nende ühisettevõtte ettevalmistatud rahastustaotlust.

Majandusministeerium esitles täna Rail Balticu trassi eelistatud varianti. Lõplik trassi versioon selgub novembri alguseks. Järgmisel nädalal ootavad ees avalikud arutelud maakondades. Seejärel annavad oma eelistuse trassi osas maavanemad ning siis esitletakse trassi valitsusele.

Põhjast lõunasse kulgeva trassi pikkus Eesti territooriumil on 211,4 kilomeetrit. Eesti piires läheb see kokku maksma 1,1 miljardit eurot. Euroopa Liidust kavatsetakse küsida ligikaudu 650 miljonit eurot.

Allikas: ERR Uudised, http://uudised.err.ee/v/majandus/10fe4eca-ef84-4a7d-9939-e02f865804b5