Keskkonnasaate “Jälg” saatejuht Heidi Hanso vahendas aasta olulisimal turunduskonverentsil Password 2022 turundajatele Rail Baltica koordinaatori Kristjan Kaunissaare mõtteid sellest, missuguseks vormib kiire rongiühenduse valmimine me elud aastaks 2030.

Olulisim muutus, mida Rail Baltica valmimine meile Eesti inimestena annab, on aeg.

“Aastal 2030 on Pärnu Tallinnale sama lähedal kui täna Viimsi kesklinnale. Ja Riia 1,5 tunni kaugusel nagu täna on pealinn Eestimaa südamest Paidest,” räägib Kristjan Kaunissaare.

Sisuliselt tähendab, et elu on üha rohkem tekkimas seni väikeste kohtade ümber – Rapla on sisuliselt Tallinna eeslinn ning Pärnust on saamas teine Tartu. 

“Kuigi me pole saanud rongiühendust veel pikalt kasutada, on juba näha, kuidas noored pered kolivad looduse keskele Järvakanti ning Kohilasse, kust mugavalt pealinnas tööl käia või nädalavahetust minnakse veetma Tallinna asemel hoopis Riiga. See on loonud uusi elamupiirkondi, võimaldanud teha kaugtööd, rajada uut ettevõtlus laiemalt kui ainult pealinnas,” paneb Kaunissaare Heidi Hanso kaasabil kõigile Passwordil viibinud Eesti turundustippudele südamele, et ka selles vallas peaks tulevikuks valmistuma.

Fotod: Raul Mee/Password 2022