Rail Baltic Estonia juhatus muutub aprilli alguses kaheliikmeliseks. Juhatuse esimeheks saab ettevõtte senine tehniline juht Anvar Salomets ning teiseks juhatuse liikmeks tõuseb finantsjuht Taavi Laja. Rail Baltic Estonia tänane juhatuse esimees, Tõnu Grünberg, asub 1. aprillist juhtima Baltikumi suurimat andmekeskust Greenergy Data Centers.

„Mul on olnud suur au juhtida viimasel paaril aastal niivõrd tähendusrikast rahvusvahelist projekti nagu seda on Rail Baltica. Meid ülejäänud Euroopaga ühendava raudtee arendamine ja elluviimine muutub nii Eesti kui kogu meie regiooni jaoks ajas üha tähtsamaks. Mul on hea meel, et oleme suutnud Rail Baltic Estonia organisatsioonist luua kompetentse ja ühtse meeskonna, kes annab endast igas olukorras parima. Viimase kahe aastaga on Rail Baltica arendamine Eestis jõudsalt edasi liikunud, oleme alustanud mitmete objektide ehitamisega ning järgmisel aastal alustatakse ka põhitrassi ehitust,“ lausus Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Tõnu Grünberg.


„Ma tänan Tõnu Grünbergi, kes on juhtinud Rail Baltica arendamistöid Eestis. Tema töö ettevõtte üleilmsest tervisekriisist läbijuhtimisel ning projekti ehitustöödesse viimisel on kiiduväärne. Viimased nädalad on toonud lisaks Rail Baltica reisijate ja kaubaveo olulisusele fookusesse ka raudtee julgeolekualase dimensiooni. Kiire ja turvalise rahvusvahelise raudteeühenduse ehitamine ning seda keerulises majandusruumis, saab olema peagi ametisse astuva juhtkonna tööks. Tõnule soovin jõudu tema edasistes ettevõtmistes,“ sõnas Majandus- ja taristuminister Taavi Aas

Tõnu Grünberg asub alates 1. aprillist juhtima Baltikumi suurimat andmekeskust Greenergy Data Centers, mille rajamist rahastas Kolme Mere Investeerimisfond. Fondis on üheks investoriks teiste hulgas ka Eesti riik.


Aprilli algusest saab Rail Baltic Estonia juhatus olema kaheliikmeline. Juhatuse esimehena asub raudteeühenduse arendamist ja ehitamist juhtima senine tehniline juht Anvar Salomets. Teiseks juhatuse liikmeks nimetatakse Rail Baltic Estonia finantsjuht Taavi Laja.

Rail Baltica on keskkonnasõbralik ja mugav raudteeühendus, mis liidab Eestit lõunanaabrite ja Kesk-Euroopaga. Rajatav taristu võimaldab reisijatel jõuda Tallinnast Pärnusse 40 minutiga ja Riiga 1 tunni ja 42 minutiga. Rail Baltica trassil hakkavad liikuma ka regionaalrongid.
Rail Baltic Estonia on Rail Baltica raudtee arendaja Eestis ja tulevikus selle raudtee Eesti osa taristu haldaja.