Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel liikuvate raskeveokite arv on viimase 15 aasta jooksul tõusnud 112 protsenti, selgub Maanteeameti värskest liiklussageduse statistikast. Kui Tallinna ringtee kõrvale jätta, on tegu kõige tihedama liiklusega maanteega Eestis.

Möödunud aastal sõitis Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel keskmiselt 8696 autot ööpäevas ja kasv võrreldes aasta varasemaga oli 3 protsenti. Eesti põhimaanteede keskmine liiklussagedus on 5395 autot ööpäevas ehk enam kui kolmandiku võrra madalam.

Iga kuues Tallinna ja Ikla vahel liikuv sõiduk on raskeveok. Kui veel 2004. aastal sõitis sellel teel ööpäevas keskmiselt 711 rekat, siis eelmisel aastal oli vastav number juba 1505. Kokkuliidetult teeb see 18 kilomeetri pikkuse veokite rea, mis kasvatab möödasõitude tõttu liiklusohtlikke olukordi ning saastab õhku. Kui sarnane kaubaveo mahu ja liiklussageduse kasvutempo jätkub, sõidab 15 aasta pärast Tallinna ja Ikla vahel 3000 veokit ööpäevas, mis muudab liikluse aeglasemaks ja ohtlikumaks. Pärast Rail Baltica valmimist oodatakse siiski suure osa kaubavoo kolimist rongile, mis peaks liiklusohutust tuntavalt parandama.