28. oktoobril allkirjastastati Eesti majandus- ja taristuminister Urve Palo, Läti transpordiminister Anrijs Matissi ja Leedu transpordi- ja kommunikatsiooniminister Rimantas Sinkeviciuse kohtumisel leping, mille alusel asutati kolme Balti riigi Rail Balticu ühisettevõte RB Rail AS.

Ettevõtte peakontor asub Riias ja selle põhitegevuseks on plaanitud raudtee projekteerimine, ehitamine ja rahvusvaheline turustamine. Ühena esmastest ülesannetest tuleb ühisettevõttel koostada rahataotlus Euroopa Liidule, mille tähtaeg on järgmise aasta veebruaris. RB Rail AS-i funktsioonide hulka kuulub muu hulgas veel äriplaani koostamine kogu RB trassi osas, üldine projektijuhtimine, ühtse turundusstrateegia koostamine.

Eesti riigi kui aktsionäri huvid on Balti riikide ühisettevõttes esindatud Rail Baltic Estonia valdusettevõtte kaudu. Eesti valdusettevõtte juht Indrek Orav kuulub ka Balti riikide ühisettevõtte nõukogusse. Teine ühisettevõtte nõukogu liige on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Anti Moppel.

Vastavalt RB Rail AS-i aktsionäride kokkuleppele roteerub nõukogu töö juhtimise õigus kolme riigi nimetatud nõukogu liikmete vahel, 2015.a. lõpuni juhib nõukogu tööd Eesti poolt määratud nõukogu liige Anti Moppel.