23. septembril toimus Riias Rail Balticu teemaline konverents, mille eesmärgiks oli tutvustada projekti arenguid ja hetkeseisu kolmes Balti riigis.

Kõigi riikide esindajad nentisid, et projekti areng on üldjoontes samas faasis ning lahendatud on probleemid seoses piiriületuspunktidega. Praegu töötatakse kõigis riikides trassi paikasaamisega, mis lõpetatakse hiljemalt järgmise aasta alguseks. Seejärel alustatakse tööd tehniliste lahenduste ja eelprojekteerimisega.

Eesti vaadet projektile avasid Rail Baltic Estonia juht Indrek Orav ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi peaspetsialist Andres Lindemann. Indrek Orav rääkis projekti majanduslikust mõjust ning piirkonna konkurentsivõimest, Andres Lindemann trassiga seotud küsimustest, planeerimisest ning reisijate terminalidest.

Lisaks kolme riigi planeerimisprotsessile käsitleti konverentsil ka naaberriikide rolli ja tähtsust projektis. Oluline on ühendada Rail Baltic kogu Euroopa ühtse raudteevõrgustikuga, et avardada nii inimeste kui kauba liikumisvõimalusi.