24. novembril allkirjastasid kolme Balti riigi ühisettevõtte ja Euroopa Komisjoni esindajad 442 miljoni euro suuruse Rail Balticu projekti rahastamislepingu. Lepingu sõlmimine annab võimaluse alustada raudteeühenduse ehitamisega 2018. aastal.

Esimese Euroopa Liidu poolne rahastamislepingu allkirjastasid kolme Balti riigi ühisettevõtte RB Rail AS tegevjuht Baiba Rubesa ning EL Innovatsiooni ja Võrkude Rakendusameti (INEA) direktor Dirk Beckers. 442 miljoni euro suurune leping võimaldab jätkata Rail Balticu rajamise ettevalmistusi ning alustada juba ka ehitustöödega kõigis kolmes riigis.

Eestis kasutatakse rahastust kogu raudteetrassi detailse tehnilise projekti väljatöötamiseks, kaasa arvatud Tallinna ja Pärnu reisiterminalid, Muuga multimodaalse kaubajaama ja veeremi hooldusdepoo tehniliste lahenduste väljatöötamiseks. Lisaks kasutatakse toetust projektiga seonduvate leevendusmeetmete vajaduse täiendavateks uuringuteks ning elluviimiseks. Rahastus võimaldab alustada raudteetammi ja eritasandiliste ülesõitude ning muude raudteetranspordiks vajalike objektide väljaehitamisega.

Kolme Balti riigi ühisettevõte RB Rail AS loodi 2014. aasta lõpus Riias ning selle eesmärk on raudtee projekteerimise, ehitamise ja rahvusvahelise turustamise koordineerimine.