Tallinna Ülemiste ühisterminali arhitektuurse ideekonkursi žürii tunnistas üksmeelselt parimaks ideekavandi “Tagasi”, mille autoriks oli arhitektibüroo 3+1 arhitektid OÜ koosseisus Gert Guriev, Markus Kaasik, Riin Kersalu, Kerstin Kivila, Taavi Lõoke, Mihkel Meriste, Andres Ojari, Siim Tiisvelt ja Ilmar Valdur.

Tallinnasse Ülemiste raudteejaama juurde Peterburi tee ja raudtee vaheline alale kavandatava ühisterminali arhitektuurivõistluse eesmärk oli saada parim lahendus terminalihoonele koos ümbritseva avaliku ruumiga.

Terminalile on võidutöös antud efektne n-ö üles tõstetud vorm, mis mõjub maamärgina. Perroonide kohal olevast ootesaalist tekib vaade piki raudteed lõpmatusse. Mitmetasandiline väljak on tsoneeritud eri iseloomudega aladeks, mille tulemina tekib sidus linnaruum. Žürii pidas võidutöö juures ka oluliseks, et terminalihoone on visuaalselt nähtav nii Peterburi tee kui Suur-Sõjamäe tänava poolt tulijatele.

Ideekonkursi teise auhinna pälvis kavand “Puhkus”, mille autoriks on Salto AB OÜ ning kolmanda auhinna sai ideekavand märgusõnaga “Aurumassin”, mille autorid Peeter Pere Arhitektid OÜst. Ergutuspreemiad määrati arhitektibüroo OÜ Stuudio Tallinn võistlustööle “Peatänav” ja arhitektibüroo B210 OÜ tööle “Ootus”.

Tallinna Ülemiste ühisterminali arhitektuursele ideekonkursile saabus 15 võistlustööd Eestist ja välismaalt, millest vastas nõutud tingimustele 14. Ülemiste ühisterminali arhitektuurse ideekonkursi korraldas linnaplaneerimise amet koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga.

Võidutööde alusel koostatakse piirkonna detailplaneeringud ja projekteeritakse Tallinna ühisterminali ja Rail Baltic reisiterminali hoone. Kõik ideekonkursi materjalid sh protokollid on leitavad Tallinna linna kodulehelt.