Oled 18-aastane ja ihkad reisida? Siis on sul võimalus avastada Euroopat DiscoverEU programmiga. Kui osutud valituks, saad reisida ajavahemikus 1. märts 2024 kuni 31. mai 2025 kuni 30 päeva.

“Mitte ühegi pildi või tekstiga pole võimalik edasi anda, mis tunne on süüa šokolaadisaiakest ja juua kohvi Pariisis Eiffeli torni all, külastada Itaalia kõige ilusamaid järvesid, sõita ratastega läbi Viini, vaadata küngastelt üle terve Monaco, Oslo ja Nizza linnade ning sõita rongiga üle Alpide mööda maailma muinasjutuliseimat raudteed. Kõike seda ühe reisi jooksul,” meenutab eelmisel aastal DiscoverEU raames Euroopas rännanud Kristian. “Need on kogemused ja elamused, mis tagasi mõeldes toovad kananaha ihule.”

Mis on DiscoverEU? See on Erasmus+ meede, mis annab noortele võimaluse avastada Euroopa mitmekesisust, õppida tundma selle kultuuripärandit ja ajalugu ning suhelda inimestega mujalt Euroopast. Reisimiseks kasutatakse peamiselt ronge.

Millal saab kandideerida? Järgmine voor algab 4. oktoobril kell 13 ja kestab kuni 18. oktoobri kella 13-ni (Eesti aeg).

Programm annab noortele võimaluse reisida Euroopas, kuid see ei ole täielikult tasuta. Osalejad saavad reisipassi, mis võimaldab neil tasuta reisida rongiga Euroopas. Valituks osutunutele antakse  ka DiscoverEU Euroopa noortekaart, mis võimaldab hinnasoodustust kultuuriobjektide külastamisel, õpingute ja spordi ning kohaliku transpordi, majutuse, toidu ja muu sellise jaoks.

Et kandideerida, pead:

  • Olema sündinud ajavahemikus 1. jaanuar 2005 (k.a) kuni 31. detsember 2005 (k.a).
  • Märkima elektroonilisele taotlusvormile oma isikutunnistuse (ID), passi või elamisloa numbri.
  • Olema kodanik või elanik* ühes järgmistest riikidest: Euroopa Liidu liikmesriik, sh ülemeremaad ja -territooriumid (ÜMTd) või
    programmiga “Erasmus+” liitunud kolmas riik: Island, Liechtenstein, Põhja-Makedoonia, Norra, Serbia või Türgi.
    Vt täpsemalt kandideerimisjuhiste punkti “2. Kandidaatide sobivuskriteeriumid”
  • Seejärel tuleb osaleda viktoriinis (välja arvatud juhul, kui kandideerid rühma liikmena).

Puude või terviseprobleemi korral, mis muudab reisimise keeruliseks, saab abi ja toetust. Lisateabe saamiseks vaata rubriigi korduma kippuvad küsimused punkti C.13.

Kas saab reisida koos sõpradega? Jah! Võid reisida üksi või lisada oma rühma kuni neli sõpra, tingimusel et nad vastavad eespool nimetatud tingimustele. Nad kasutavad oma kandideerimisvormi esitamiseks sinu kandideerimiskoodi. Lisateabe saamiseks vaadake rubriigi korduma kippuvad küsimused punkte B.5–B.11.

Samuti saad kombineerida oma reisiplaane teiste DiscoverEU reisijatega.  Seda saab teha DiscoverEU Facebooki grupi kaudu.

Kui oled valituks osutunud, võtab sinuga ühendust Erasmus+ riiklik büroo, kes juhendab, millal saad osaleda reisieelsetel kohtumistel ja reisijate kogunemistel. Valituks osutunud kandidaatidest saavad DiscoverEU saadikud. See tähendab, et sul tuleb jagada oma reisimuljeid ja -kogemusi sotsiaalmeediakanalitel (Instagram, Facebook, Discord ja/või Twitter), kasutades teemaviidet #DiscoverEU. Samuti võid teha vastavasisulise ettekande oma koolis või mõnel kohalikul üritusel.

Leia inspiratsiooni ja nõuandeid teiste lugudest eelmiste aastate blogist.

Rohkem infot siin.

Allikas: https://euroopanoored.eu/