Täna alustatakse Rail Balticu geotehniliste uuringutega Pärnumaal, Häädemeeste valda jääval trassilõigul.

Uuringutega analüüsitakse raudtee aluspinnase geotehnilisi omadusi ning nende teostamine on eeldus ohutu ja töökindla raudteetrassi planeerimiseks, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Tööd algavad Häädemeeste vallas 18 kilomeetri pikkusel trassilõigul Orajõe külast Nepste külani. Maade valdajaks on sellel lõigul valdavalt RMK, kellelt on tööde teostamiseks kirjalik nõusolek juba saadud.

Teistele maaomanikele saadetakse enne nendele kuuluvatel maadel töödega alustamist tegevustest teavitav kiri ning küsitakse maaomaniku nõusolekut geotehniliste uuringute tegemiseks.

Geotehnilise uuringu tegemine ei nõua maaomanikult täiendavat aja- või asjaajamiskulu ning maaomaniku kohalolek uuringu läbiviimise ajal ei ole vajalik.

Geotehniliste uuringute eesmärk on välja selgitada raudtee ja sellega seotud ehitiste aluspinnase läbilõige, pinnasevee tase ja pinnasekihtide geotehnilised omadused.
Geotehniliste uuringute käigus tehakse projekteeritava raudtee koridoris 100 meetri tagant puuraugud diameetriga ligi 10 sentimeerit.

Puuraukudest võetakse pinnasest proovid laboriuuringuteks. Puuraukude sügavus sõltub vajalikest määrangutest ja geoloogilisest ehitusest ning jääb enamasti vahemikku 3-10 meetrit.

Puurimistööde lõppedes jäetakse augud paariks päevaks avatuks, et vajadusel mõõta pinnaseveetaset ning seejärel augud täidetakse.

Allikas: Delfi Ärileht, http://arileht.delfi.ee/news/uudised/parnu-maakonnas-algavad-rail-balticu-geotehnilised-uuringud.d?id=69717517