Teisipäeval toimunud Rail Balticu rakkerühma kohtumisel jõudsid Eesti, Läti ja Leedu esindajad ühisele arusaamisele, et Rail Balticu ühisettevõtte asutamise ajagraafik ei võimalda ettevõtte asutamist 1. jaanuariks 2014, kuid kõik osapooled soovivad jõuda ettevõtte loomiseni uue aasta alguses niipea kui võimalik, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Rakkerühma eesistuja Indrek Sirp majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist märkis, et mitmed teemad aktsionäride lepingus vajavad veel täpsustamist, kuigi paljudes punktides on saavutatud konsensus. «Seisukohtade ühtlustamine läbirääkijate vahel on osutunud arvatust keerukamaks, seega ei suuda me püsida algselt väljapakutud ajagraafikus, mille kohaselt oleks Rail Balticu ühisettevõte asutatud hiljemalt 1. jaanuariks 2014,» ütles Sirp.

Lõppenud läbirääkimiste vooru peamisteks teemadeks olid Rail Balticu projekti elluviimise faasid, äriplaani koostamise põhimõtted ning ettevõtte juhtorganite pädevus ja kohutustused. Läbirääkimisi jätkatakse tuleval nädalal Vilniuses.

Rail Baltic on Eestit, Lätit ja Leedut ühendav 1435 millimeetrise rööpme laiusega (nn Euroopa laius) elektrifitseeritud raudteeühendus, mis kulgeb Tallinnast Riia ja Kaunase kaudu Varssavisse. Rail Baltic on osa Põhjamerest Läänemereni ulatuvast Euroopa põhitranspordikoridorist.

Allikas: E24.ee, http://e24.postimees.ee/2626962/rail-balticu-uhisettevotte-asutamine-lukkub-jargmise-aasta-algusesse