Eestis on Rail Balticu trass paigas alates Läti piirist kuni Põhja-Raplamaani. Raudtee edasise kulgemise osas tuleb otsus langetada Harju ja Rapla maavanemal. Harjumaal on suusõnalised kokkulepped juba saavutatud, kuid Rapla maavalitsus välja pakutud trassikoridoriga nõus ei ole.

Valitsus tahab Rail Balticu trassi teemat arutada juba novembri esimeses pooles. Harju maavanema Ülle Rajasalu sõnul käiakse praegu inimestele tutvustamas erinevaid trassi variante, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Rajasalu sõnul on inimestel palju tehnilisi küsimusi. Tema kinnitusel võib praeguste arvutuste kohaselt trasside alla jääda võib-olla ainult kaks majapidamist ja trassikoridori, mis on 350 meetrit lai, neli kuni kuus majapidamist.

“Meie jääme selles eriarvamusele. Samas on arusaadav, et valitsusel on vaja mingi koridor lukku lüüa,” ütles Rapla maavanema Tiit Leier.

“Juhul kui valitsus arvab, et oleks vaja seda trassi mööda minna, siis eks meil see valitsuse soovitus ka on. Aga sellisel juhul peaks valitsus ka selle välja ütlema. Ma ei näe põhjust, miks maakond peaks mitte arvestama oma maakonna elanike huve,” selgitas Leier.

Allikas: ERR Uudised, http://uudised.err.ee/v/majandus/5462ff2e-5f85-4a44-9326-e323dbd0c48a