Poola rajab enda osa Rail Balticu raudteest 2025. aastaks nagu plaanitud, ütles riigi taristuminister neljapäeval Vilniuses.

“Olen selles kindel ja mul on põhjust uskuda, et see raudteeliin hakkab tööle 2025. aastal,” ütles Poola taristuminister Andrzej Adamczyk BNS-ile, märkides, et Rail Balticu projekt on majanduslikult tähtis nii Leedule kui regioonile laiemalt.

Leedu transpordiminister Rokas Masiulis ütles omaltpoolt, et Poola ei hülga projekti, ehkki nende jaoks pole see kõige suurem prioriteet. “See on neile tähtis. Nad ei nimeta seda kõige tähtsamaks, sest neil on veel teisigi raudteeprojekte, mis on neile tähtsad. Siiski nad peavad seda projekti silmas ja kutsuvad seda kõikjal tähtsaks,” rääkis Masiulis.

Rail Balticu projekt näeb ette Euroopa rööpmelaiusega raudtee ehitamise Tallinnast Poola-Leedu piirini, kust see peaks ühenduma raudteega Varssavisse. Projekt peaks valmima 2025. aastal ning läheb maksma hinnanguliselt 5,8 miljardit eurot.

Seni on projekti raames rajatud 370 miljonit eurot maksma läinud 120-kilomeetrine lõik Poola-Leedu piirist Kaunaseni, kuid lõik ei vasta Euroopa kiiruse standarditele. Käimas on ka kõnelused antud probleemi lahendamiseks.

BNS