Riigikogu majanduskomisjon arutas oma 21. veebruari istungil komisjonile esitatud kollektiivset pöördumist Rail Balticu kiirraudtee trassi paiknemise küsimuses. Komisjon toetas valitsuse väljavalitud trassi, mis Eestis kulgeb Tallinnast läbi Pärnu Läti piirini.

Majanduskomisjoni aseesimehe Toomas Kivimägi hinnangul on Rail Baltic meie kiirtee Euroopasse ja Euroopa kiirtee Eestisse. „Soome logistikaettevõtjad peavad uue raudtee valmimist suurimaks positiivseks muutuseks nende sektoris lähikümnendil. Eesti atraktiivsus investeerimis- ja majanduskeskkonnana kasvab Rail Balticu abil tuntavalt,“ ütles Kivimägi. Ta lisas, et Rail Balticu valmimine annab tugeva tõuke ka turismisektorile. „Eestil on pakkuda väga palju kvaliteetset, unikaalset ja atraktiivset turismitoodet, ent ebapiisavad ühendused on suur piirang meie potentsiaali kasutamisel,“ sõnas Kivimägi.

Majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul jõudis komisjon ühisele arusaamale, et kogu praegust raudteevõrku tuleb edasi arendada ja hoida väga heas korras. „Eesti majanduse arenguks on väga vajalikud riigisisesed ja riikidevahelised kiired ühendused. Mitte ainult uue trassi ehitus pole oluline, vaid kogu Eesti senise raudteevõrgu arendus,“ ütles Kokk.

Riigikogu võttis eelmise aasta 18. novembril menetlusse Erakonna Eestimaa Rohelised, Noorte Roheliste ja Ökoriik Eesti algatatud kollektiivse pöördumise „Eestimaa kaitseks“ seoses Rail Balticu rajamisega.

Allikas: Riigikogu majanduskomisjon. Koosolekut saab järelvaadata siit.