Alates 1. märtsist asub Eestis Rail Baltica projekti elluviiva ettevõtte Rail Baltic Estonia juhatuse esimehena ametisse telekommunikatsiooni valdkonna tippjuht Tõnu Grünberg.

Grünberg on pikaajalise kogemusega telekommunikatsiooni ja infotehnoloogia valdkonna tippjuht. Ta on olnud mobiilsideettevõtte Telia Eesti tehnoloogiadirektor ja juhatuse liige, TeliaSonera grupi Euraasia regiooni tehnoloogiadirektor ning juhtinud Telia grupi tütarettevõtet Ucell Usbekistanis. Kuni Rail Baltic Estonia meeskonnaga liitumiseni oli Grünberg vanemkonsultant Dubai juhtimiskonsultatsiooni ettevõttes Sense Strategy. 

„Näen oma eesmärgina koostöös Rail Baltic Estonia meeskonnaga viia ellu nii Eestile kui kogu Euroopale olulist megaprojekti. See on kahtlemata suur väljakutse, mis annab meie regiooni arengule positiivse tõuke pikkadeks aastakümneteks. Minu esimeseks prioriteediks on kindlustada ehitustegevuste ajakavas püsimine ja seeläbi tagada projektile järgnevate perioodide rahastamine. Samuti kindlustada organisatsiooni sujuv toimimine,“ lausus Grünberg.

Rail Baltic Estonia nõukogu esimees André Küüsvek: „Mul on hea meel, et oleme nõukogu põhjaliku ja kollegiaalse töö tulemusena leidnud Rail Baltic Estoniale uue juhi, Tõnu Grünbergi. Tõnu ülesandeks on projekti kiirendamine, juhtimisel suurema integreerituse saavutamine ja lõppkokkuvõttes kvaliteetse ja keskkonnasõbraliku raudteeühenduse loomine Eestist Euroopasse, millest võidavad nii Eesti kui naaberriikide elanikud ja ettevõtted.“

Tõnu Grünberg alustab Rail Baltic Estonia OÜ juhatuse esimehena tööd 1. märtsil.

Grünbergi juhtimisel rakendati Eestis 2G-4G mobiilsidegeneratsioonid Telia Eesti võrgus. Lisaks sellele on Grünberg olnud pikalt ka Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu asepresident.

Grünbergil on magistrikraad Chalmersi Tehnikaülikoolist ning ta on ennast täiendanud Rootsi juhtimisinstituudis ja London Business School -is.

Rail Baltic Estonia esindab Eesti riigi huvisid Balti riikide ühisettevõttes RB Rail AS, viies ellu kiire raudtee arendamist ja ehitust Eesti territooriumil. Ettevõttes Rail Baltic Estonia töötab 23 inimest.

Rail Baltica on keskkonnasõbralik ja mugav raudteeühendus, mis liidab Eestit lõunanaabrite ja Kesk-Euroopaga. Rajatav taristu võimaldab reisijatel jõuda Tallinnast Pärnusse 40 minutiga ja Riiga 2 tunniga.